Praca i życie poza granicami Polski

Podziel się swoim doświadczeniem

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Jarrecky
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 220
Rejestracja: 08 gru 2004, 22:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Jarrecky »

Witam wszystkich :)

Założyłem taki właśnie temat, bo od dłuzszego czasu zastanawiam sie nad wyjazdem do pracy do Wielkiej Brytanii. Szukam ofert w internecie, różnych biur pośrednictwa, bo nie ukrywam ze wyjazd w ciemno mnie nie intersuje.
Czy ktoś z forumowiczów równiez myśli o wyjeździe z naszego kochanego kraju??
A może ktos juz byl w pracy w WB i podzieli sie z nami swoimi doświadczeniami??
A moze znacie namiary wiarygodnych biur pośreniczących pracę w WB??
Zapraszam do dyskusji :)
Pozdrawiam!
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Marrcino »

Kurcze ja też myśle o wyjezdzie.Zastanawiam sie nad UK albo USA. Moja kolezanka niedawno napisala do jakiejs restauracji w Uk maila z prośbą o pracę i otrzymała oferte.Juz za pierwszym razem. :shock: Czyli nie jest az tak trudno-trzeba sie troche postarać. Moze Ci którzy pracuja juz sie wypowiedza??

A ja chyba jednak z sentymentem powroce do Stanów. :)
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Titter »

Pani Admin, moze Pani nam cos tu napisze? :P
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: KrzysiekF »

Chłopcy jak macie jakieś oferty pewne :) to piszcie , pakuje się i jadę z Wami :lol:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Marcin A. »

Ja równiez noszę się z zamiarem wyjazdu za granicę.Myśłałem o Wielkiej Brytanii lub Irlandii.Obawiam się,że tutaj w Polsce będzie coraz gorzej,więc chce wiać póki czas. Moze okaże się,że cała grupa fanów wyjedzie razem?Fajnie by było...
Nasza Edyta wróciła na stałe do Polski,a tymczasem fani polują na Anglię.Życie pełne jest niespodzianek.Pozdrawiam...
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Monika23 »

Ja 27 lipca jade do Manchesteru:)juz mam bilet kupiony na samolot, wynajmowac bede z chlopakiem pokoj u znajomych, takze jestem dobrej mysli:)
Jade glownie po to by podszkolic jezyk, cos zwiedzic i zarobic :)

http://www.horizon-recruitment.co.uk/homeframe.htm z tej strony bralismy namiar na firme, ktora zajmuje sie znajdywaniem pracy za granica, dzwnilam tam i mamy zadzwonic w czerwcu jeszcze raz.Problemow z praca nie ma,z tym ze w wakacje jest ciezej bo jest wielu studentow.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: KrzysiekF »

Marcin A. pisze: Moze okaże się,że cała grupa fanów wyjedzie razem?Fajnie by było...
Nasza Edyta wróciła na stałe do Polski,a tymczasem fani polują na Anglię.Życie pełne jest niespodzianek.Pozdrawiam...

Nie mam nic przeciw :lol:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Estratos »

tesh planuje wyjazd do Szkocji :D

To co, wykupujemy domene: edytagorniak.co.uk ?? :D :lol:
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Gabra »

a ja na razie w Polsce szkolę język :) ale planuję studia w Anglii (Boże , to już za niecałe 3 lata... :shock: ) więc jedźcie, jedźcie, bedzie się u kogo zatrzymać :D:D
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Mist »

Dla tych co chca przyjechac do Wielkiej Brytanii:

najwazniejsze to znalezc sobie jakies lokum na poczatek, tak zeby z lotniska miec gdzie isc. Pracy o tej porze roku jest tu tyle, ze mozna przyjechac praktycznie w ciemno.

Dla tych co chca studiowac:

warto juz teraz uczyc sie do egzaminu IELTS, Uniwersytety przyjmuja od 6,5 :)
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Monika23 »

Mist pisze:najwazniejsze to znalezc sobie jakies lokum na poczatek, tak zeby z lotniska miec gdzie isc. Pracy o tej porze roku jest tu tyle, ze mozna przyjechac praktycznie w ciemno.
to super :)
Jarrecky
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 220
Rejestracja: 08 gru 2004, 22:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Jarrecky »

Słuchajcie!! Osoby, które powaznie mysla o wyjezdzie do UK, prosze o odzew na gg. Moj nr 7096735.
Ja planuje wyjazd najwczesniej we wrzesniu, bo do tej pory mam nadzieje ze uzberam kase potrzebna na wyjazd. Suma jest dosyc spora, bo ten wyjazd bedzie kosztowal 3000 PLN(przelot, ubezpieczenie, mieszkanie 65GBP na tydzien, no i przeciez trzeba z czegos zyc do pierwszej wyplaty).
Super by bylo, gdybysmy uzbierali grupkę fajnych ludzi i razem wyjechali...Mam nadzieje ze tak bedzie, chociaz za bardzo w to nie wierze ...:)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: grzechoo »

ja miałem jechać w zeszłe wakacje, ale nie udało się. Dostaję teraz oferty z LSJ -doświadczenia mam niemiłe - na wyjazd w kwietniu, trochę szybko, niekoniecznie trzeba mieć doswiadczenie, biorą równiez osoby bez.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Magda M »

Pani Admin, moze Pani nam cos tu napisze?
Czy to oby nie do mnie? 8) :):

Oki, a więc......

W zeszłe wakacje wraz ze znajomymi rzucilismy sie z motyką na słońce..... Chcielismy jechac do Angli. Zaczelilismy sie przygotowywac do wyjazdu juz jakies pół roku przed wyjazdem... Kupilsmy bilety i zaczelismy szukac pracy przez neta... udało mi sie znalesc adresy roznych hoteli/restauracji itp itd... poza tym rozne podania o prace, cv , listy otywacyjne po angielsku itp itd... Checi wiec były ale z ich realizacją troche było gorzej :? Kupilsmy bilety juz w lutym wiec o to martwic sie nie musielismy. Gorzej było z mieszkaniem. Jest całe mnostwo stron interentowych na ktorych oglaszają sie i polacy i anglicy ze chcą wynając mieszkania, pokoje itp itd... Ja zajelam sie wlasnie zalatwianiem mieszkania.,,,, troche to zajelo zeby doszukac sie czegos w miare taniego i czegos co znajduje sie raczej blizej centrum anizeli obrzezy... LONDYN JEST OGROMNY!!!!!!!!! Weic jak ktos mieszka na obrzezach to o dojazdach do centrum niech raczej nie mysli.....

Dalej.... a wiec załatwiałam to mieszkania i wszytko było fajnie pieknie, długo mailowałam i wreszcie ustalislimy ze bierzemy to mieszkanie.... Potem nagle jedna kolezanka stwierdzila ze bierzemy inne mieszkanie wiec z tego zrezygnowalismy.... Pozniej znowu sie okazało ze jednak tamto mieszkanie nie wypali wiec musielismy wrocic do pierszej opcji. Na początku facet powiedzial mi ze juz tamto mieszkanie poszło ale w ostatnim momencie wyslałam mi smsa ze jest... uffffff

niestety nie wszytko było akie łądne piekne bo jak wysiedlismy na lotnisku dostałąm smsa ze jednak mieszkania nie ma :shock: No i zwała..... Dojechalismy do Londynu,. wysiadlismy z BAGAZAMI na dworcu i załamalismy rece.. pojecia nie miielismy gdzie isc, o co pytac... jezyk angielski jest zupelnie inny od polskiej wersji tego jezyk wiec na swoje umiejetnosci tez za bardzo liczyc nie moglismy.... Ja miałm oczywiscie kilka nr tel do innych ludzi ktorzy wynajmowali mieszkania ale niestety juz ich nie mieli... Poszlismy wiec kupic gazete z ogloszeniami i zacząc dzwonic.... i szukac... koszmar :roll:

siedzielismy na dworcu 4 godziny, jeden pan Murzyn chciał prawie mnie okradł.... :evil: .

Wreszcie dodzownilam sie do znajomej ... i ona wynalazła nam "tani" hotel Bed & Breakfast - w samym centrum Londynu,,,

mieszkalismy tam tydzien..... przeplacilismy oczywiscie no ale mieszkalismy w centrum wiec nie musielismy jezdziac autobusami/metrem/itp itd.....

Oki, tym samym moja rada: MIESZKANIE MIESZKANIE MIEKSZKANIE :!: wynajmujcie takie mieszkania ktore kosztują ok 45-55 funtow na osobe za tydzien - to nie sa wygorowane ceny.. oczywiscie jak sa tansze to jeszcze lepiej ;)

dalej, w angli jest cos takiego jak depozyt, wiec jak wynajmujesz mieszkanie to pierwsza rata jest podwojna - czyli jak mieszkanie kosztuje 50 funtow to placisz 100 i to 50 dostaniesz jak sie wyprowadzisz z mieszkania...

dalej.. praca. .... zalezy kiedy jedzie sie do Angli... my pojechalismy 23 czerwca i to było za ponzo.. Polakow tam jak mrowkow i to oni okupuja niemal wszelkie miejsca!!!! Sami sie przekonacie! Oni sa wszedzie .... :lol: mojemu koledze udało sie znalesc prace w magazynie sklepu sportowego - był na rozmowie i dostal sie :)

My pracy szukalismy jakis tydzien..... Udało sie nam.. bo z tego co wiem inni szukają o wiele dłuzej... i duza czesc ludkow wraca... albo udaje sie do jakiegos innego miasta w UK....

Dalej.. co wazne: TELEFON I KARTA ANGIELSKA - od razu, nawet na lotnisku kupujcie karte - najlepiej siec T-MOBILE - i z niej dzwoncie!! i na CV naniescie angielski numer karty a nie polski numer~!!!! No włąsnie, napiszcie koniecznie Cv, bo zazwyczaj je chcą :!: [ wlasnie moje kolega dostal prace dzieki temu :) ]

hmmmmmmmmmmmmmmmmm

any question??? :): ;)

Jakby co to piszcie, w miare mozliwosci postaram sie odpowiadac bo wiem ze nie jest tam łatwo...

reasumując moje rady na początek:
- juz kupcie bilet!!!!
- mieszkanie :twisted:
- wysylacie cv do hoteli/restauracji itp..itd teraz przez maila
- angieslki numer !!!!
- CV !!!!!!
- jezyk podszkolcie aczkowleik anglicy sa wyrozumiali.. bo tam alo kto gada po angolezyjsku... raczej czesciej po ... polsku :roll:

buziaki i gratuluje odwaznym :!: :)
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Praca i życie poza granicami Polski

Post autor: Marcin A. »

To kto sie z nami wybiera???????Pytam poważnie!!!!!
ODPOWIEDZ